جشنواره

جهاد مجازی

جشنواره ملی جهاد مجازی دوره دوم

  ثبت نام در دوره دوم جشنواره ملی جهاد مجازی از تاریخ 17/1/92 آغاز و تا تاریخ 17/3/92 ادامه داشت این جشنواره برای اولین مرتبه بود که در سطح ملی برگزار می گردید دوره اول آن که هزار ستاره نام داشت در سطح استان اسفهان برگزار گردید و ماحصل تجارب آن منجر به برگزاری این جشنواره در سطح ملی گردید

ین اولین تجربه برگزاری جشنواره در سطح ملی برای ما بود که به حمد الله با همکاری خوب و موثر مسئولین مرتبط به خوبی برگزار گردید با توجه به اینکه زمان ثبت نام آن محدود به یک ماه بود ولی استقبال خوبی برای اولین دوره ملی از آن شد نهایتا با توجه به محدود بودن مخاطبان در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد 289 اثر در دبیرخانه جشنواره ثبت گردید داوری این دوره با متخصصانموسسه فرهنگی الزهراء (س) خمینی شهر بود که حقا بسیار عالی عمل نمودند

هوالمصور

**بیانیه هیئت داوران**

امروز اینترنت و ماهواره و وسایل ارتباطىِ بسیار متنوعی وجود دارد و حرف ، آسان به همه جاى دنیا مى‏رسد. میدان افکار مردم و مؤمنین، عرصه‏ى کارزار تفکرات گوناگون است. امروز ما در یک میدان جنگ و کارزار حقیقىِ فکرى قرار داریم. این کارزار فکرى به‏هیچ‏وجه به زیان ما نیست؛ به سود ماست...

""مقام معظم رهبری""

 

در ایام پربرکت ماه رجب ، بر پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی "ص"  و خاندان پاک و مطهرش سلام و صلوات می فرستیم و صفحه‌ی آخر از دفتر جشنواره وبلاگ نویسی جهاد مجازی را ورق می‌زنیم.

جشنواره وبلاگ نویسی جهاد مجازی که به همت کانون فرهنگی مهدی موعود "عج" شهرستان فلاورجان بعنوان کانون تخصصی آموزش و مهارت های فرهنگی و با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در فروردین ماه سال حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی با هدف

1- انعكاس گسترده و ترويج فرهنگ انقلاب اسلامي در فضاي مجازي.

2- شناخت و ايجاد ارتباط با وبلاگ نويسان متخصص در مباحث مرتبط.

3- تعميق باورهاي اسلامي ، انساني مسلمين در ميان عموم آحاد جامعه.

4- انعكاس و ترويج حقايق فعاليت هاي انجام پذيرفته در كانون هاي فرهنگي هنري مساجد.

5- تهيه ي بانك اطلاعاتي از وبلاگ كانون هاي فرهنگي هنري مساجد جهت استفاده در شبكه ي مجازي .

6- ايجاد روحيه نشاط اجتماعي و كار گروهي در ميان دست اندر كاران كانون هاي فرهنگي هنري مساجد .

برگزار گردید به حول و قوه الهی و عنایات حضرت صاحب الامر "عج" تا این لحظه با موفقیت راه مورد نظر خود را ادامه داده است.

جشنواره وبلاگ نویسی جهاد مجازی از فروردین ماه شروع به ثبت نام و دریافت آثار شرکت کنندگان جشنواره نمود که این امر تا اول خردادماه ادامه داشت. در این مدت تعداد578  وبلاگ  توسط شرکت کنندگان در جشنوراه ثبت نام و  آثارشان در دو مرحله مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

در مرحله اول هیئت داوران همزمان با ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ، آثار دارای حد نصاب های جشنواره را مشخص کرده و در مرحله دوم آثار تقدیم به هیئت داوران شد تا نفرات برگزیده جشنواره مشخص گردند.

حال که زمان اختتامیه جشنواره فرارسیده است ضمن اعلام اسامی برگزیدگان این دوره، نکاتی چند را در جمع‌بندی مرحله‌ی داوری خاطرنشان می‌کنیم..

استقبال پر شور صاحبان فکر و قلم در فضای مجازی از جشنواره وبلاگ نویسی جهاد مجازی نشان‌دهنده‌ی ظرفیت‌های مغفول و توانمندی‌های فعال‌نشده برای تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی در ایران و جهان اسلام است. به شهادت آمار، وبلاگ‌نویسان جوان و نوجوان  بیش‌ترین شرکت‌کنندگان این دوره را تشکیل می‌دهند. با این‌حال، کیفیت آثار ارسالی حاکی از عمق بصیرت فکری شرکت‌کنندگان در تشخیص مولفه های فرهنگی مذهبی و همچنین استفاده از ابزارهای متناسب برای انتقال صحیح آموزه‌های اسلامی می باشد.

شایسته است جوانان و نوجوانان وبلاگ نویس ضمن شناسایی الگوهای موفق در فضای مجازی که در بین برگزیدگان این دوره به وفور به چشم می‌آیند با نیتی الهی و با مطالعه و همت مضاعف به ارتقای کیفی آثار خود بپردازند.

انتخاب تعدادی از آثار و اهدای جوایز به برگزیدگان آن‌ها از ضروریات هر مسابقه و جشنواره‌ای است و برگزیدن  30 اثر از بین 578اثر رسیده به دبیرخانه‌ی این جشنواره به هیچ وجه به معنای کم اجر بودن سایر آثار نیست.

از مهمترین ملاک های داوری وبلاگ نویسی جشنواره میتوان به “تولید محتوا توسط وبلاگ نویس” “اتکا به منابع غنی و معرفی آن ها”، “میزان جذابیت مطالب” و همچنین “مسئله زیبایی و نکات فنی وبلاگ” اشاره کرد. که تمامی وبلاگهای شرکت کننده در این جشنواره 5 مرتبه بر اساس ملاکهای یاد شده طی 2 فرآیند محتوایی و فنی بررسی و داوری شدند.

در پایان 30 اثر برگزیده پایانی نیز بصورت گروهی و همزمان توسط 5 نفر از هئیت داوران جشنواره مورد بررسی قرار گرفت که این فرآیند با توجه به حضور وبلاگ‌نویسان مطرح ، با دشواری بسیاری همراه بود و هیئت داوران به تناسب امتیازهای کسب شده، آثاری را به عنوان رتبه های برتر برگزیدند.

در پایان ضمن عرض  تبریک و تهنیت به برگزیدگان این جشنواره ارزشی از صمیم قلب برای تمامی وبلاگنویسان شرکت کننده در جشتواره و سربازان جبهه جنگ نرم فرهنگی آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون در پرتو عنایات حضرت صاحب الامر "عج" را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمائیم.

                                                                                                                                               06/03/1392

هیئت داوران جشنواره وبلاگنویسی جهاد مجازی

          رتبه                     نام وبلاگ                                    آدرس اینترنتی وبلاگ
1 پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم www.mazloum.ir
2 رهبران شیعه www.shia-leaders.com
3 ایران کانون بیداری اسلامی در جهان www.bidari-islamic.blogfa.com
4 آوراز خدا www.avazekhoda.blogfa.com
5 کانون فرهنگی امام حسن "ع" www.kanonportal.ir
6 شهدای نیاک www.shohadayeniak.com
7 پایگاه فرهنگی مذهبی نماز www.salat-fa.blogfa.com
8 وبسایت یازهراء "س" www.yazahra.iran.sc
9 مجموعه رهروان حضرت مهدی "عج" www.y-khorshid.xpa.ir
10 وبسایت ا... www.allah1.ir
11 مسجدالزهراء "س" زواره www.alzahra-zavareh.blogfa.com
12 پایگاه سایبری عماران www.amarbahbehan.blogfa.com
13 سرو قامتان جاده ولایت www.fajr0.blogfa.com
14 کانون فرهنگی شهدای سن سن کاشان www.sensen.goo.ir
15 اورموی www.urmavi.mihanblog.com
16 نماز عاشورا www.namazeashora.blogfa.com
17 اندیشه بیدار www.andishebidari.blogfa.com
18 ضد تسلیم www.antitaslim.blogfa.com
19 حجاب وعفاف www.effat.blogfa.com
20 بسوی ظهور www.01montazer.blogfa.com
21 به سوی ظهور www.alghavs.blogfa.com
22 آخرالزمان www.apocalypse.blogfa.com
23 قرارگاه یاوران آفتاب www.ashegan-velayat.blogfa.com
24 اهل قلم www.ahleghalam.blog.ir
25 توابین www.tavabin.ir
26 عاشورا - وحدت - ولایت www.vahdat17.persianblog.ir
27 کانون فرهنگی وحدت www.vahdat84.vcp.ir
28 هشت بهشت www.b8b.ir
29 تلخ و شیرین www.talkhoshirin63.blogfa.com
30 طی طریق www.tie-tarigh.blogfa.com
31 بچه های انتظار www.zohoor67.blogfa.com

 

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل الفرجهم

Please publish modules in offcanvas position.